MTZ50-4VM – Reciprocating compressor, MTZ50HK4EVE Danfoss
In stock
Original price was: د.إ100.00.Current price is: د.إ99.00.
Buy now
Brands:
Brand:
Product details
Danfoss Maneurop MTZ50HK4EVE Reciprocating Compressor | 4 HP
Product Description:
Key Features & Benefits:
Technical Specifications :
Specifications Value
Manufacturer Danfoss (Maneurop)
Model Number MTZ50HK4EVE (MTZ50-4VM)
Compressor Type Reciprocating (Hermetic)
Horsepower (HP) 4 HP
Refrigerant(s) R407C, R134a, R404A, R507A
Voltage / Phase 380-400V / 3-Phase / 50Hz (460V / 60Hz)
Oil Type POE (Polyolester Oil)
Displacement 85.64 cm³/rev
Cooling Capacity ~10.8 kW (at Standard MBP Rating)